OHN7.jpg
Vatry zář, vatry zář Junačky Vatry vlasti stráž

1. ODDÍL JUNAČKY VATRY, 3. STŘEDISKO ZDIMÍRA TOUŠKA OLOMOUC

ohn6.jpg

Skauti dětem - Narnie

Skauti dětem - Narnie

Skauti dětem - Narnie

Ve dnech 16. - 17. září 2011 se uskuteční akce Skauti dětem, kterou pořádají olomoučtí skauti pro dětskou veřejnost a jejich rodiče. Osmý ročník proběhne v olomouckých Smetanových sadech a bude inspirován sérií knih Letopisy Narnie známého britského spisovatele C. S. Lewise.


Cílem akce je umožnit dětem prožít netradičním způsobem dva zářijové dny, seznámit je s činností olomouckých skautů, a nabídnout jim možnost prožít řadu dalších dobrodružství v některém z olomouckých skautských oddílů.


Ve zmíněný pátek a sobotu se Smetanovy sady promění ve fantastickou zemi Narnii. Vyrostou zde nejen podsadové stany a další skautské stavby, ale také například bobří hráz, hrad Cair Paravel a další, pro tuto zemi typické stavby. Děti, které akci navštíví, se promění v hrdiny z knih Letopisy Narnie, aby pak mohli prožívat jejich dobrodružství doslova na vlastní kůži. Vyzkouší si například střelbu z luku, nad ohněm si upečou hada z mouky, zahrají si různé hry, projedou se na lanovce apod. Budou zde k vidění i ukázky skautských dovedností, skautských staveb, videa a fotografie ze skautských akcí a další zajímavé. Na stanovištích budou děti plnit úkoly, motivované příběhem zmiňovaných knih.

Brána „Narnie“ ve Smetanových sadech bude otevřena v pátek od 8 do 18 hodin, dále pak v sobotu od 8 do 15 hodin. Vstup na akci je volný.

14.09.2011 18:38:39
junackyvatry
Prostě skauting, je na celý život ...
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one