foresstlog2.jpg
Vatry zář, vatry zář Junačky Vatry vlasti stráž
ZMĚNA

ZMĚNA

ZMĚNA
Každá první schůzka v měsíci se koná v KROJÍCH. Nezapomeňte!
Děti se schází každá týden v klubovně na pravidelných družinových schůzkách. Pod vedením zkušených rádkyň poznávají taje tábornické a skautské praxe, zdokonalují se v rukodělné činnosti, učí se spolupracovat, sportují, hrají hry o kterých doposud neměla tušení…..
 
Skautská výchova není jen hra a zabíjení volného času. Snažíme se naše svěřence naučit úctě k přírodě, k sobě samým a ostatním lidem. Skauting znamená hledání toho lepšího v nás, určitý způsob života, setkání s lidmi, kteří mohou kladně ovlivnit náš život.
 
 
 
 
 
Tradiční akce
 
Vánoční zpěvy : již několikátým rokem chodíme, spolu s chlapeckým oddílem Ostří hoši, zpívat koledy do domova důchodců na Přichystalově ulici, kde se snažíme navodit vánoční atmosféru a náladu.
 
Vánoční schůzka : letitá akce, kdy se scházíme v předvánočním čase ve vyzdobené klubovně, kde vzpomínáme na tábor a jiné akce, hrajeme nejen vánoční hry, jíme cukroví, zpíváme (nejen) koledy a dáváme sidárečky.
 
Letní tábor : délka jeho trvání je deset dní až tři týdny. Vždy je na určité téma, takže se děti mohou dostat do říše pohádek, čarodějů, cestovatelů nebo i pirátů. Na táborech se snažíme odprostit se od téměř všudypřítomné techniky a stresu. Těch pár dní se pokoušíme žít v souladu s přírodou a co nejméně jí ubližovat. Proto spíme ve stanech (s podsadou) nebo v tee-pee. Děti na táborech vaří ve skupinách pod dohledem hospodáře pro celý tábor. I toto je cesta spolupráce a vzájemného porozumění.

Věnujeme se také ekologickým aktivitám ve spolupráci s organizací Sagittaria. Například úklid odpadu na Poděbradech, pálení přebytečných dřevin na Velkém Kosíři apod.
 
 
 
 
 
Cena
 
Děti platí jednou ročně členské příspěvky v částce 500kč.
Na běžnou činnost (provoz klubovny, výlety a vícedenní akce) hradíme z příspěvků rodičů na danou akci. Pokud je to možné, snažíme se získávat také sponzorské dary, jak finanční tak materiální.
 
 
 
 
 
Jsme dobrovolnická organizace. Veškerou činnost dělají naši členové bez finanční odměny. Máte-li nápad, jak nás podpořit, budeme Vám velmi vděční. Stačí se ozvat vůdci oddílu nebo nám napsat e-mail. Všem sponzorům moc děkujeme.
05.10.2016 20:47:10
junackyvatry
Jednou skautem, navždy skautem ...
.
.


.
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one